Oyun Haberin

Assassin’s Creed Odyssey İnceleme

07.10.2018
231
Assassin’s Creed Odyssey İnceleme

Assassin’s Creed Odyssey İnceleme

Ubisoft’un sevilen oyun serileri arasında yer alan Assassin’s Creed Odyssey ile farklı bir seriye yönelen Ubisorft olumlu tepkiler almaya devam ediyor. Assassin’s Creed serisini tamamen açık dünya rpg oyununa dönüştüren ve bu yolda olumlu tepkiler alan Ubisoft’un Odyssey ile bizi tarihte daha da gerilere çekmeyi başarıyor. Milattan önce 431 yılına Antik Yunanistan’a taşıyan serisi sizler için inceledik.

Odyssey serisi ile suikastçılarımızın kökenlerinin ne kadar eskiye dayandığını görüyoruz. Odyssey serisi ile hikayede tarih olarak çok geriye götüren ve 300 Sparta‘lı bir komutan olan Leonidas‘ı kontrol ettiğimiz oyunda milattan önce 480 yıllarına uzanıyoruz.

Her şeyin bir savaş sahnesiyle başlaması ve Leonidas’ın kutsal mızrağı ile babadan oğula aktaracağımız kutsal mızrak. Aleksios ve Kassandra ya kadar ulaşıyor ve bu karakterleri de kullanıyoruz.  Aslında karakter seçme kurgusu oyun içine iyice oturtulmuş ve hikaye ilerledikçe bu temel kavram oluyor.

Assassin's Creed Odyssey İnceleme

 

Oyuna başladığınız zaman size 2 mod seçeneği sunuyor ve deneyim kazanmak istediğiniz modu seçiyorsunuz. Bunlar Exploration ve Guide modu olarak adlandırılmış.

Eğer oyuna Guide modunda başlarsanız tüm yardımcı simgeler ve öğeler açık bir şekilde oynuyorsunuz.  Diğer bir mod olan Exploration modunda başlarsanız tüm yardımcı simgeler kapalı oluyor.

Exploration modunda tamamen ipuçları ve tarifle deneyim kazanıp oyuna devam ediyorsunuz. Exploration modun da detaylar çok düşünülmüş ve oynadıkça iyice anlıyorsunuz. Konuştuğunuz ve aldığınız görevin anlam kazanması sonradan deneyimleniyor.

Hikayeye ilk başkarda Leonidas’ı kontrol edip başlıyor olsak da daha sonradan Aleksios’un hikayesini öğrenmeye devam ediyoruz. Çocuk  yaşlarda babası tarafından savaşçı olarak yetiştirilen fakat farklı gelişen olaylar sonrası ailesinden ayrı düşer.  Aleksios’un İyon Denizinde bulunan Kefalonya adasında kıyıya vuran Aleksios’u Markos adındaki bir tacirin onu  himayesine almasıyla hikaye başlar. Sizlere burada hikayeyi uzatıp anlatmak ve sıkmak istemiyorum oyunu oynadığınız zaman zaten iyice anlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  4x Oyun Nedir ? PC'de Oynaya Bileceğimiz En iyi 4x Oyunlar !

Odyssey ile birlikte artık bir Suikastçı değil, Savaşçısınız!

Origins sevilen serisi Assasin’s Creed ile birlikte artık farklı bir oyunum diyen Odyssey köklü bir değişim ile sizi sürükleyici bir deneyime yönlendiriyor. Kısacası sizi bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor.

Oyunun detaylı anlatımını PintiPanda Tv’nin video seri ile izleye bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2018