Oyun Haberin

Acer Konsept Sürücüsüz Otomobil Aracının Tanıtımını Yaptı

05.10.2018
196
Acer Konsept Sürücüsüz Otomobil Aracının Tanıtımını Yaptı

Acer Konsept Sürücüsüz Otomobil Aracının Tanıtımını Yaptı

Tayvan da düzenlenen ve Tayvan Otomotiv Teknolojileri İnovasyon Zirvesi 2018 olarak adlandırılan organizasyonda tanıtılan Acer otonom sürüş özelliği olan aracını tanıttır. Yulon Group kuruluşu olan ve HAITEC ve otomobil markası Luxgen markaları ile geliştirilen otomobilin otonom sürüş konusunda Society of Automotive Engineers – Otomotiv Mühendisleri Topluluğu) tarafından 4. Seviye – Yüksek Otomasyon kategorisinde sınıflandırıldı.

Bu sınıfta yer alan bir otomobilin sürücü müdahalesi olmadan otonom olarak sürüş tekniklerini  gerçekleştirmesi ve bu teknolojinin ilerlemesi konusunda açıklamalarda bulunan Acer Inc Value Lab Kıdemli Başkan Yardımcısı Edward Lin otonom sürüş konusunda çalışmaların devam ettiğini ve gelecek teknolojiler arasında dikkat çeken açıklamalarında akıllı ulaşım çağına hazırlıklı olmamızı ve elektronik otomobiller konusunda alt yapıların geç kalınmadan hazırlanması gerektiğini vurguladı.

Dünyanın bir çok yanında gelen ziyaretçilere tanıtılan aracın dikkat çeken özelliği ise Acer ile birlikte Tayvan’ın ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), IoV (Internet of Vehicles) teknolojilerini ilk kullanan otomobil olması ile bir ilke imza attılar.

Acer çıkarmış olduğu otonom sürücülü bu otomobile ile gelecek yıllarda otonom sürüş teknolojilerini farklı seviyelere taşınacağını ve potansiyelin iyi değerlendirilmesi gerketiğini vurguladı.

 

 

İlginizi Çekebilir:  Online Oyunlar İçin Sesli İletişim Programları
ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.