Oyun Haberin

Bitcoin Nedir ? Son Yılların Değer Kazananı Bitcoin Hakkında

07.10.2018
171
Bitcoin Nedir ? Son Yılların Değer Kazananı Bitcoin Hakkında

Bitcoin Nedir ? Son Yılların Değer Kazananı Bitcoin Hakkında

Bitcon nedir? Son yıllarda bir çok haber yapılan ve hakkında bir çok makale yazılan Bitcoin’i bu yazımızda ele alıyoruz.

Bitcoin denildiği zaman en kısa cevap olarak sanal para birimi denilebilir. Fakat bu sanal para birimi olan Bitcoin’in bağlı olduğu bir işletme ya da merkez kesinlikle yoktur. Bitcoin’in kısalması “BTC” olarak adlandırılır.

Peki Bitcoin nasıl bir altyapıya sahip ve nasıl çalışmaktadır. Blockhain yani (Bloc Zinciri) adı verilen ve bir yapıya sahip olan Bitcoin’i detaya girerek kafanızı karıştırmak istemiyoruz. Blockhain‘i başka bir yazımızda detaylı olarak sizlere aktaracağım.

Bitcoin sahibi olmak istiyorsunuz ve 1 Bitcoin değeri 40.000 TL gibi miktara eşit ve bu kadar paranız yok nasıl mı alacağım diyorsunuz açıklayalım.

Örneğin Bitcoin sahibi olmak istiyorsunuz 1 Bitcoin virgülden sonra 100 Milyon basamaktan oluşuyor. Noktadan sonraki Bitcoin miktarına verilen ad yaratıcısı yani mimarının adını Satoshi olarak adlandırılıyor.  Bu basamak zincilerini detaylı olarak size başka bir konuda anlatacağız bu kadar detayı bir arada verip kafanızı karıştırmak istemiyorum. Zaten konumuzun başlığı Bitcoin nedir?

İlginizi Çekebilir:  Kripto Paraların Güvenliği Nasıl Sağlanır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2018