Oyun Haberin

Online Oyunlar İçin Sesli İletişim Programları

16.09.2019
79

Online oyunlarda ücretsiz sesli iletişim programlarını bu yazımızda inceledik.

Online Oyunlar İçin Sesli İletişim Programları

Günümüzde bir çok insan online oyunlarda sesli iletişime gerek duyuyor ve bunu gereksimi bir çok farklı programlar ile karşılıyor. Oyuncuların bir birleriyle daha rahat ve kolay iletişim sağlayan bu programları yazımızda sizler için derledik. Anlık sohbet konusunda bu konuda en gelişmiş olan 5 program takım arkadaşlarınızla iletişim ve etkişiminizi arttıracak.

Sesli İletişim Programları
Sesli İletişim Programları


1 – Discord
Günümüzde son zamanlarda en çok kullanılan ve gün geçtikçe popülerliğini arttıran Discord, hem bilgisayar ortamında hem de mobilde siz oyun severlerin en çok tercih ettiği programlar arasında yer alıyor. Discord ile kayıt olduktan sonra kendinize kanallar ve sohbet odaları açıp fotoğraf, video vb. şeyleri çok rahat paylaşıp etkileşim kurabiliyorsunuz. Ayrıca artık Discord üzerinden oyun satın alıp oynaya bilirsiniz.

TeamSpeak
TeamSpeak

2- TeamSpeak 3
TeamSpeak 3 bir çok oyuncunun bildiği ve geçmişten günümüze kadar gelen en bilindik programlar arasında yer alıyor. TeamSpeak 3 kullanmak için server kiralamanız gerekiyor. Eğer server kiralamadan kullanmak istiyorsanız herkes tarafından kullanıla bilen kanalları public serverlerı kullanmanız gerekiyor. TeamSpeak 3’ü arkadaşlarınızla konuşmak iletişim kurmak için kullana bilirsiniz ve resim, dosya gönderimi sağlaya bilirsiniz. TeamSpeak 3 Discord’a nazaran biraz daha basit ve kolay kalıyor.

Razer Comms
Razer Comms

3- Razer Comms olarak Razer Comms programını ele alacağız ve çoğu kişinin pek duymamış olduğu Razer Comms aslında oyun severlerin çok yakından tanıdığı bir marka. Oyunculara yönelik geliştirmiş olduğu ekipmanlarla ön plana çıkan Razer’ın sesli iletişim programı da oldukça başarılı. Oldukça basit bir arayüze sahip olan Razer Comms üyelik açıp oda oluşturdukdan sonra arkadaşlarınızla sohbete başlaya bilirsiniz.

Mumbel
Mumbel


4- Mumble
Mumble aranızda duymayan yoktur. Aslına bakacak olursak basit arayüzü ve kullanışlı tasarımı ile TeamSpeak 3’ten tek farkı biraz daha etkin ve gelişmiş olması. Mumble oyun severlerin yanı sıra bir çok etkinlik ve toplulukları bir araya getirmek için kullanılıyor.

Curse-Voice
Curse-Voice


5- Curse Voice
Son olarak Curse Voice sizler için ele alacağız. Sesli iletişim programları arasında son zamanlarda adından söz ettirmeye başlayan Curse Voice aslınada bir çok kişiye reklam ve sponsorluk vererek adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Curse Voice program bakımından tamamen oyun odaklı olarak yapılmış olup oyun severlerin vazgeçemeyeceği programlar arasında emin adımlarla ilerliyor.

İlginizi Çekebilir:  İnternet Olmadan WhatsApp Kullanmak

Evet arkadaşlar bu konuda sizler için en çok kullanılan ve tercih edilen sesli iletişim programlarını ele aldık. Oyuncuların en çok tercih ettiği bu programlar arasında hangisini ya da hangilerini kullanıyorsunuz. Yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Aklınıza gelen ya da sizin bunlar haricinde kullanmış olduğunuz programlar var ise yorum kısmında belirtip eklenmesini de sağlaya bilirsiniz.
Mutlu günler. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© Copyright 2018